Mondi rozszerza swoją ofertę opakowań ekologicznych o serię "Grow&Go", które chronią świeże produkty

Wed, 22. June 2022
Corrugated solutions
Sustainability, Packaging, Fresh food
by Newsroom
 

  • Grow&Go to opakowania zoptymalizowane pod kątem dostaw z gospodarstw rolnych prosto na półkę sklepową w różnorodnych rozmiarach: od atrakcyjnych, przyjaznych dla konsumenta tacek i opakowań do przenoszenia, po skrzynie do transportu luzem do wysyłek paletowych
  • Rozwiązania jednomateriałowe Grow&Go zostały zaprojektowane z myślą o gospodarce obiegowej, są wykonane z papieru zdatnego do recyklingu, chronią owoce i warzywa przed uszkodzeniem, umożliwiają stackowanie

Mondi, światowy lider w dziedzinie produkcji opakowań i papieru, zaprojektowało gamę opakowań do ochrony i transportu świeżych produktów z gospodarstw rolnych wprost na półkę sklepową i do domu. Opakowania w rozmiarach dopasowanych do potrzeb klientów umożliwiają bezpieczny, wydajny i wygodny transport. Grow&Go oddaje ducha nowego portfolio produktów Mondi Corrugated Solutions kierowanych do branży świeżych owoców i warzyw. Najważniejsza korzyść to szeroki zakres dostępnych opcji, od ciężkich przesyłek masowych po lekkie opakowania na owoce i warzywa do ekspozycji na półkach sklepowych.

 
...

Na horyzoncie widać znaczny wzrost popytu na opakowania na małe porcje, które oferują wiele korzyści dla konsumenta końcowego, np. umożliwiają wzięcie produktu bezpośrednio z półki w opakowaniu, bez konieczności dotykania świeżych produktów. Sprawiają również, że zakupy są wygodniejsze - nie trzeba się już męczyć z wagą lub saszetkami - i chronią delikatne produkty, takie jak np. pomidory, w podróży do domu.

Jan Blankiewicz, Product Innovation Manager, Mondi Corrugated Solutions
 

Nagrodzona wyróżnieniem World Star taca CoralTray umożliwia bezproblemowe przenoszenie, ochronę, wentylację i widoczność nawet kilograma produktów, jest jednym z kilku rozwiązań Grow&Go spełniających tę potrzebę.

Seria Grow&Go oferuje istotne korzyści logistyczne jeszcze w momencie dostawy, dzięki oszczędności miejsca, jaką zapewnia transport opakowań złożonych na płasko na paletach. Po złożeniu i napełnieniu, wszystkie warianty opakowań doskonale nadają się do układania w stosy i są wystarczająco wytrzymałe, aby zapobiec uszkodzeniom i marnotrawstwu. Po dotarciu do miejsca przeznaczenia można je łatwo sprasować lub złożyć w celu wyrzucenia do pojemnika na surowce wtórne. Recykling papieru w Europie to historia sukcesu - 83% opakowań z papieru i tektury jest odzyskiwanych z recyklingu. Cała oferta Grow&Go jest zgodna z normami dotyczącymi kontaktu z żywnością i w całości wykonana z papieru. Niedawno przeprowadzone badanie oceny cyklu życia wykazało, że nadające się do recyklingu pudełka z tektury falistej mają mniejszy wpływ na środowisko niż plastikowe skrzynki wielokrotnego użytku w 10 z 15 kategorii wpływu na cykl życia, w tym na zmiany klimatyczne i wykorzystanie zasobów.

 
...

Najnowsze trendy, a także przepisy prawne spowodowały odejście od plastikowych opakowań na świeże produkty. Dla klientów bardziej atrakcyjne jest również otrzymywanie produktów w ekologicznych opakowaniach, w pełni nadających się do recyklingu, wykonanych wyłącznie z papieru, skrobi i kleju. Wysokiej jakości tektura falista Grow&Go, często wzbogacona o zrównoważoną technologię wodoodporną i pochłaniającą wodę, stanowi w wielu przypadkach atrakcyjną alternatywę dla rozwiązań powlekanych PE.

Tarik Aniba, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Mondi Corrugated Solutions
 

1) FEFCO. (2022). Recycling vs Reuse for Packaging. https://www.fefco.org/sites/default/files/2022/FEFCO_Visual_Overview_v8.1.pdf 
2) FEFCO: Recycling vs Reuse for Packaging.


W linku poniżej znajdziesz pełną game opakowań Grow&Go
https://www.mondigroup.com/growandgo

Zdjęcia
https://images.mondigroup.com/pinaccess/pinaccess.do?pinCode=7u9Z3ZOPGROA

Kontact

Waltraud Seiner, Head of Marketing & Communication
Corrugated Packaging
Tel: +43 1 79013 4754
Email: [email protected]

 

O Mondi

Mondi jest światowym liderem branży opakowaniowej i papierniczej, przyczyniającym się do tworzenia lepszego świata poprzez wytwarzanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych i papierniczych na miarę potrzeb. Nasze przedsiębiorstwo jest zintegrowane w obrębie łańcucha wartości – począwszy od zarządzania terenami leśnymi, poprzez produkcję masy celulozowej, papieru i folii z tworzyw sztucznych, aż do tworzenia efektywnych rozwiązań w zakresie opakowań przemysłowych i konsumenckich. Zrównoważony rozwój leży u podstaw naszej strategii i stanowi integralną część naszych działań biznesowych. Zajmujemy wiodącą pozycję w branży dzięki podejściu EcoSolutions zorientowanym na klienta – umiemy zadawać właściwe pytania, prowadzące do znalezienia rozwiązań w najwyższym stopniu zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. W 2021 roku dochód Mondi wyniósł 7,7 mld euro, a skorygowany zysk EBITDA – 1,5 mld euro.

Mondi jest firmą notowaną na podstawowym rynku giełdy londyńskiej (MNDI) oraz na giełdzie w Johannesburgu (MNP). Nasze przedsiębiorstwo weszło w skład indeksu FTSE 100, od 2008 roku objęto je serią indeksów FTSE4Good, a od 2007 roku jest wpisane do indeksu FTSE/JSE Responsible Investment.